Tarot Falı “Tek Kartlı” | Tarot Falı Bak

Tarot Falı “Tek Kartlı”

Fal Niyetinizi En Alttaki Yorum Alanından Yazıp Sonra Falınıza Bakınız

twitle paylaş beğen li pinle öner

Günün Kartı

Denge bize, tarot falı için sonsuz gerçeklerin suyunun içinde, fiziksel eylemleri, ölçülü arzu etmemize davet eder. Bizim en üstün prensiplerimize göre, niyetlerimizi netleştirip, değiştirmemiz gerekenleri değiştirip, düzeltmemiz gerek. Simyaya göre irade, içimizde olan eylemin temizlenmesi ve ölçülü davranmamızı temsil eder. Yanlış düşüncelerimiz, gururumuz, yanlış tutkumuz ve nefretimizden vazgeçtiğimiz an, bize doyum ve huzur vereceğini, gösterir.

Denge tarot kartında, kontrol, disiplin ve sabır bir aradadır. Rehberimiz, en büyük melek Micheál, bize örnek vererek öğretir ve o yoldan kartın konusuna geliriz: Denge ve kontrol. Kart, hayatımızda denge kurma yeteneğini temsil eder. Daha üstün bakış açısı ve dengeli yerde, istediğimiz yöne dönebiliriz. Hep hareket halindeyiz, hem de dünyaya ait hayat aktivitelerinin, üzerinde asılıyız. Böylece, hem maddiyatın hem de maneviyatın önemli olduğunun, farkına varmamız gerektiğini anlıyoruz.

RiderWaite’in tarot Meleği, bir ayağı yerde, şehvet ve maddi dünyada, öbür ayağı, ruhani bilince sahip olabilme vaadi veren, duygusal alemin suyu içinde duruyor. Doğan güneş, yeni gelişme anlatır. Meleğin üçüncü göz şakrası, gerçeğin suyunu, dökülmeden boşaltırken, aktif hale geliyor. Waite’e göre, kalp şakrasının üstündeki dekoru, “Yedi yılda bir” temsil eder, aynı zamanda, boğaz şakrasındaki İbranice harfler, (Yod Hed Vav Heh), bir dörtleme yapıyor, yani ilahi ismin, 4 kat ayrımını simgeler. Minor Arcana’nm destelerinin her biri, dörtlemenin bir harfini, temsil eder. O yüzden, bir anlamda Denge, geleceği sermek ve aynı zamanda, ruhani yolumuzunda ilerlemek, mesajidir. Bu bize, Deli’nin boğaz şakrasında ilk gördüğümüzden beri, nereye kadar geldiğimizi hatırlatıyor.

Robin Wood’un tarot Meleği, canlı ışıkta duruyor, hayatın fiziksel, beyinsel ve duygusal yönleriyle oynuyor, iç ve dış varlığı bütünleştiriyor. Wood’a göre melek, geçmişi, bugünü, geleceği, maddi, manevi varlığı ve beyinsel yeteneği ile hokkabazlık yapıyor. O’nun kanadındaki kuvvet, dünyadaki varlığımızın fiziksel ve duygusal yönlerini evcilleştirirken, Güç kartındaki gelişen enerjiyi kullanmamıza bizi teşvik eder. O’nun meleği, onun/bizim üstün görünüşü, onu/bize yerin üstüne (Madde) ve suya (Duygusal ve manevi) denge sağlarken, aydınlatma (Taştan çıkan sarı iris) ve mutluluk taşı üzerinde duruyor.

Denge’yi, durum için çekmek aşağıdakileri ortaya koyabilir:

a. Durumun iki tarafını düşünüyoruz;

b. Durumumuzun özünü çözmemiz için sabır ve iyi zamanlama gerekecek;

c. Durumumuz, beyinsel veya manevi tedaviye yardımcı olabilir.

Denge’yi, Mücadele için çekmekse:

a. Hayatımızda daha dengeyi sağlamamız gerek;

b. Bu durumu etkileyen, doğru orantıları bulup incelersek, doğruluğumuzu kaybetmeden, uzlaşma yapabiliriz;

c. Olayları ne kadar dengelersek ve disiplinli davranırsak, güneşin (üstün/ilahi güç) her zaman bizimle (Güneş, Robin Wood’un kartında ki her 3 topta yansıyor) olduğunu hatırlarız.

Özetlemek gerekirse, Majör Arcana’nın ikinci yedilik seti, kişisel özelliklerimizi düzeltmek ve güçlendirmek için gereken, bazı kesin etkileri, gösteriyor. Bıi prensipler, Minör Arcana’nın tecrübelerinden gelişiyor. Karakterin Gücü, güvenle davranmamıza ve hayat tecrübelerini atlatmamıza yardım ediyor. Münzevi ise, toplumsal, ahlaksal ve dini inançları almamız ve kendimize göre değiştirmemize yardım ediyor. İçimizdeki Çarkı Tekerlek, çevre ve kültür dönemlerinde, kendimizle ve toplumla ilgili bilgimizi arttırır. Ayrıca, huzur bulmamız ve daha iyi kavramamız için, ihtiyacımız olan tecrübe hâzinesini oluşturmamıza yardımcı oluyor. Kendi Adalet ve yasalar hakkındaki görüşümüz üzerine çalışırken, Asılan Adam, yaşadığımız evrene karşı bakış açımızı, oluşturmamızı sağlıyor. Ölüm, önemsiz ve önemli kayıplarımıza, katlanmamızın savaşını temsil eder. Denge ise, bizim ve başkalarının, üstün iyiliği için tecrübelerimizi değerlendirme ve değiştirme yolunu bize öğretir.

İLK ÖRNEKLERİN GÖRÜNÜŞLERİ VE DAVRANIŞLARI
15 ile 21 arasında olan Majör Arcana kartları, tecrübe ile değişen, hayattaki temel (Derin, yüzeysel değil) davranışları yansıtıyor. Onlar, dünyaya gösterdiğimiz davranış biçimini veya “persona” olarak adlandırılan kavramı, meydanı getiriyor.

Mobil uyumlu tarot falı için: Tarot - Fal Bak | Fal Bak |

24 Comments

 1. şale says:

  eski sevgilim bana dönsün

 2. zehra says:

  bu yil cocuk sahibi ola belecemi

 3. ceyhan says:

  borçlarımdan kurtulmak istiyorum biri bana yardım etsin

 4. ayse says:

  evlenecek mıyım

 5. ayse says:

  Meslekte yükselmek istiyorum

 6. sabina says:

  Ben bununla evlenirsem nasil olur?

 7. songul says:

  ben evlendim acaba nasıl bir hayatım olacak

 8. nevin says:

  şuan uazakta olan ve yakında yanıma gelecek olan sevgilimle nasıl bir beraberliğimiz olucak

 9. ayşe says:

  eski sevgilim beni özlüyormu

 10. seyda says:

  sevdıgımle kavusmak

 11. suway says:

  Men nece yasimda nisanlanicam

 12. uğuray says:

  En son çarşamba günü konuştuğum eski kız arkadaşım o yaz tatilinde biriyle ilişki yaşamışmıydı?

 13. derya says:

  şu anki iş yerimde çalışmaya devam edicekmiyim

 14. Zeynep says:

  Beni seviyor mu yoksa istemiyor mu sonumuz ne olacak

 15. gülten erdin says:

  adem bana asık olacakmı

 16. hatice says:

  eski sevgilimle barışıcakmıyım

 17. Kenan says:

  İş Bulabilecekmiyim

 18. lida says:

  evimi ureyimce duzelde bilecem?

 19. qulya says:

  alemde problemlerim duzelecekmi ve xowbet gunlerim olacaqmi

 20. cema says:

  Her wey nasil olcak?

 21. siyahinci says:

  Cocugumu dunyaya getirmeli miyim

 22. neriman says:

  Esımle ne olcak

Bir Cevap Yazın