Tarot Falı “7 Kartlı” | Tarot Falı Bak

Tarot Falı “7 Kartlı”

Fal Niyetinizi En Alttaki Yorum Alanından Yazıp Sonra Falınıza Bakınız

twitle paylaş beğen li pinle öner

Günün Tarot Falı Kartı

Bu tarot falı Kartındaki resimlerin gösterdiği gibi Adalet, “İnsanın kanun sisteminin, kör adalet” i değildir. Burda ki Adalet, net bir şekilde, nesnelerin düzenini, eşit dağıtmak demektir. Kendimizi anlatırken, bu taraflar mı fazla beyan ediliyor? Onları mı ispatlamamız gerek defalarca? Bir durumla karşı karşıya gelince, dengeli bir sonuç yaratma yolları düşünüyor muyuz yoksa, sadece isteklerimizi mi istiyoruz ? Bu, davranışlarda dengesizlik olduğunu gösteriyor. Kişiselliğimizin bu yönlerini, nasıl dengeleyebiliriz? Abartılı davranış biçimimizi hiç, bir günlüğüne bile azaltmayı düşündük mü? Adalet ve disiplin birbirine bağlıdır. Kartın konusu, kendimizle ve başkaları ile olmayı yansıtıyor. O, dengeyi aramaktır.

RiderWaite’in tarot kartı, Adaletin yerini bulacağını hissettiriyor. Figür, oturuyor, üstünlük verip vermeyeceği hakkında düşünüyor. Önüne koyduğumuz konuları, dengeleyecektir. Barışı simgeleyen gri direkleri ve koltuğu, üst bilinci temsil eden mor kumaşla bağlıdır. Kumaş, üstün özelliklerin, adaletin arkasında olduğunu, destekliyor. Figür, otoritenin tacını takıyor. Akıllılığı simgeleyen kare mücevherli tacı, ayna merkezinin veya bilim ve gerçeği aramanın şakrası, üzerinde yoğunlaşmıştır.

Myss’e göre; gücümüzü, sahte gerçeklerden çıkartığımızı, üçüncügöz şakrası temsil eder. Ayrıca, inançlarımızı ve davranışlanmızı değerler direcek, psikolojik yeteneğimizi içerir.

Zeytin yeşil paltosu, gelişmenin bu kartta en önemli faktör olduğunu simgeler. Kırmızı giysisi, bizim temel güç kullanarak, gerçeği arama ve ayırt etme yeteneğimizin, ilerlemesini temsil eder. Beyaz terlik, düşüncenin iffetini ve gerçek adaleti anlamamızı sağladığını gösterir. Kalp şakrasmın hizasında takılan, yuvarlak mücevherli kare broşu, jungian psikologların adlandırdıkları ’’Halkayı kareleştirmek” deyimiyle, bütünleme ve insanın öz sembolünü hatırlatır. RiderWaite’in Adalet’i, gerçeği ve adaleti tartmak için yumuşakça ve zorlamadan, dengenin terazisini taşıyor. Düşüncenin mavi kılıcı ise, daha üstün gerçekleri işaret eder.

Robin Wöod’un Adalet kartı, sert ve azimli bir hakim gösterir. Doğanın ve gelişmenin eğilimi, ayrıca “Doğal kanun”, hakimin bilimini destekler. İnsanın ve durumun doğası çok önemlidir. Adalet’in başındaki yeşilin çelengi, simetrik ve dengeyi anar. Bilimin altın saçını düzgün taşır. Bilimin üstün görkemini simgeleyen mor giysinin üzerindeki broşu, doğanın yeşil çizgisini ortaya seriyor. Sağ elinde tuttuğu kılıç, güneş ışığının altında parlar, bizim en üstün iyiliğimiz için, adaletin yerini bulacağını, garanti eder. Sol elinde tuttuğu terazi, davranış biçimini düzeltmek için, herşeyin seviyeli tutulacağının azmini gösterir.

Adalet’i, Durum için çekmek aşağıdakileri ortaya koyabilir:

a. Başkalarının fikrini anlamak için, mantık kullanma zamanı geldi

b. Durumun bütün gerçeklerini, bilip bilmediğimizi araştırmamız gerek;

c. Durumumuz/olaylar, bazı hataları, yanlış anlamaları, mantık dışı hükümleri, düzeltmek gerektiğini gösterir.

Adalet, mücadele için çekildiğinde:

a. Kendimizle ilgili bazı gerçeklerle karşılaşmamız gerek, onları başkaları açıklamasa bile;

b. Kendi yapımıza veya başkalarının yapısına, sert veya haksız yerde hüküm verdiğimizde, devam etmeden önce, dikkate almamız gerek;

c. Hayatımızda varolan bir dengesizliği, düzeltmemiz gerekir ve böylece, doğru ışığın altında, “Hayatımızda nerede dengesizlik veya armoni vardır?” sorunumuzla uğraşabiliriz.

Mobil uyumlu tarot falı için: Tarot - Fal Bak | Fal Bak |

15 Comments

 1. Pingback: Tarot Falı Bak

 2. Murat says:

  07.12.2013 tarihi itibari ile bakalım devlet ve yargı ile olan sorunlarıma ne diyecek?

 3. nihat says:

  kendi hayatım iş ve aşk hayatm bakalım neler çıkıcak .9

 4. hayat says:

  geleceyimi oyrenmek istiyorum

 5. gülcan says:

  aşk hayatımı merak ediyorum

 6. selcuk says:

  Gelecek hakkinda

 7. vahi birol says:

  evliligim duzelecekmi

 8. ece says:

  aşk hayatım nolucak

 9. Elif says:

  Üniversite kazanacakmiyim

 10. Murat says:

  Gelecek nasibim nedir

 11. cumali says:

  İs ve ask yasamim nasil olacak. Evlenen eski nisanlimla tekrar gorusebilecekmiyiz?

 12. arda says:

  sevdiğim insanla tekrar kavuşabilecek miyim?

 13. Gunel says:

  Boşanacakmıyım?

 14. Sher says:

  Maddi manevi

Bir Cevap Yazın