Tarot Falı “10 Kartlı” | Tarot Falı Bak

Tarot Falı “10 Kartlı”

Fal Niyetinizi En Alttaki Yorum Alanından Yazıp Sonra Falınıza Bakınız

twitle paylaş beğen li pinle öner

Günün Tarot Falı Kartı

Karttaki Kader Çarkı, gerçek anlamda, “tekerlek çevir ve kazan veya kaybet” tipinde değildir. Bu tekerlek durmadan döner. Bu, hayatın tekerleği veya bazılarının adlandırdığı gibi, kaderin tekerleği. Bu kartın eski versiyonunda Tanrıça Fortuna, tekerleği çevirirken, çerçevesindeki 4 rakamlı kısmetler, onun dönmesiyle çıkıp iniyordu.

Kader Çarkı, hayatın sonsuz ve devamlı hareket halinde olduğunu, fakat hep biz bugünün farkına varırken, bizim için durduğunu gösterir. Kartı, bu soruya yol açar: Biz doğru yolda mıyız yoksa halka halinde mi dönüyoruz? Kişilik özelliklerimizin ve davranış biçimlerimizin değişmesi, en iyi imkanları getirir. Tekerlek, ilaveten hayat tecrübelerinden öğreneceğimiz dersleri anlatır. Bu derslerden geçtikten sonra ilk karşılaştığımızda, onlar bize eskimiş atasözleri gibi geri dönerler. Tekrarlanan hareketler, aynı problemler ve ilişkilerde yanlış seçimler; tekerleğin “Dersi” düzeltmemiz için, bize geri dönmesini yansıtıyor. Kartın konusu, evrensel ve kişisel dönemlerdir.

RiderWaite’in Tarot Kader Çarkı’ı, bulutlar arasında yüzüyor ve tekerleğin üç kısmı, serbest dönüyor. Tekerleğin merkezi, eksenidir. İç tekerlek döndüğünde, üzerinde bulunan, simyanın 4 temel nesnesinin sembolleri, dış tekerliğinin üstünde bulunan İbranice ve İngilizce harflerin sırasında diziliyor. Yeni dizmece, bizim en güçlü halimizde olmamız için çeşitli yaratıcı seçeneği, önümüze seriyor. Tekerleğin üst kısmındaki mavi sfenks, gizemin ve çelişkilerin gardiyanı olarak, bizim bilimimizi çalıştırmayı davet ediyor. Resimlerdeki beyaz ve siyah başlıklar, bilimli olmanın, sadece siyah ve beyaz arasını seçmek olmadığım gösterir. Kılıçı bize, sorunun “Tezinden geçmeyi” tavsiye ediyor.

Tekerleğin dış çevresindeki bulunan yılan veya timsah, kudalini tarot falı (Hayatın gücü) veya temel şakradan çıkan, öbür şakralara geçen, kozmik enerjiyi hatırlatıyor. Yani, yılan veya timsah figürü, şakranın dö nemlik yönünü simgeler. Ruhani hayvan olarak bilinen yılan, alt dünyanın kutsal yönlerinin gardiyanıdır ve bu sefer işi tamamlamak için aşağı iniyor. Ona ilaveten, yılan yeniliği simgeler ve tekerlek döndüğünde, yılan yeniden yukarı çıkar. Mısır mezarlarının gardiyanı çakal kafalı Anubis, yukarı çıkar ve böylece, kader tekerleğinin üzerindeki derinlerden, bilinçli bir şekilde yukarı çıkan, insanoğlunun pozisyonunu yansıtır.

RiderWaite’teki bulutlar, iyi üflemeyen, kötü bir rüzgarı hatırlatır. Ayrıca bulutlar, bulanık kafanın, bize iyi çözümler yaratmayacağını gösterir.
Tekerlek, 4 köşeden sembollerle sarılmış. Bu semboller, 4 nesne ve zodyakın balık (erkek), akrep (kartal), aslan (aslan), ve boğa (boğa) 4 sabit işaretleridir. Ayrıca, ruhani veya ilahi tecrübesinin köşesi olarak bilinen, kanatlı en büyük melekleri, (Aquarius=Raphael, Akrep= Gabriel, Aslan= Micheal, ve Boğa= Auriel) simgeler.

Herbiri, yaşanmamış tecrübelerin açık ını taşıyor. Çarkı Feleği çektiğimizde, yapmamız gereken şeylerin bir tanesi, olayların değişik kademelerini farkedebilmektir. İyi gözüken şey, belki daha çok de ğendirilmelidir.
Robin Wood’un Çarkı Feleği, ruh durumumuzu göstermekle ve davranış biçimimizle, serbest olduğumuzu daha net bir şekilde gösteriyor. İleri düşünmeyi ve davranışlarımızı tespit etmeyi başaramıyorsak, tekerlek, bugün yaşadığımız ve hissettiğimiz duyguların, yeni dönmeyle, aynı kalmasının bir nedeni olmadığını gösteriyor. Beynin yapısından kaynaklanan, kimyasal sinirin devamlı aynı zindelikte kalması, mümkün olmamasına rağmen, mutluluk verecek faaliyetlere dikkat etmemiz ve kişisel, iç mertebe sağlayan tecrübeleri yaşamamız gere ketiğini öğretiyor.

Tarot Kartı, bizim ruhumuza iyi bakmamız gerektiğini hatırlatıyor. Psikoterapist Thomas Moore, Care of The Soul (Ruhun bakımı) ında, ruhun bakımı veya kişisel bakımı, “Jungian” deyimlerle, herbirimi zi başka birşeyle karşı karşıya koyar, fakat bunun devamlı birşey olmadığını söyler.

William James diyor ki: “Benim jenerasyonumun en büyük buluşu, insan, kendi davranış biçimini değiştirirken, kendi hayatını da değiştirebiliyor”. Sacred Pampering Principles ında, yazar Debrana Jackson Gandy’ye göre, mutluluk dolu dakikalar, saatler ve günler olmadan, mutluluk hayatımız olamaz. Robin Wood tekerleği, her döndüğünde, bize yeni fırsat getiriyor. Biz, kendi kendimizin şansıyız. Biz topu alıp ve istediğimiz deliğe atabiliriz.

Kader Çarkı’nı Durum için çekmek, aşağıdakileri ortaya koyabilir:

a. Durumumuz, büyük ihtimalle, bolluk, maddi ve manevi refaha kavuşuyor;

b. Tüm durumu değiştirebilme ve yeniden yapma şansımız vardır, fakat önce olabilecek sonuçları ve karışıklıkları dikkate almamız gerek;

c. Durumumuzda “Kumar oynama” vardır. Belki almamız gerek Çarkı Tekerlek’i, Mücadele için çekmekse:

aDurumu incelemek ve çözmeye çalışmak, bizi pozitif yönlere götürecektir;

b. Hangi fikirlerin, adetlerin ve davranış biçimlerinin, bizi bolluktan ve iyi kısmetlerden uzaklaştırdığını düşüme zamanı geldi;

c. Problemli olan davranış biçimlerimizi farkettik ve yanlış seçimler yapmayı, kestik demektir.

Mobil uyumlu tarot falı için: Tarot - Fal Bak | Fal Bak |

58 Comments

 1. Pingback: Tarot Falı Bak

 2. AYNUR says:

  zengin olmayı diliyorum

  • yusra says:

   Canım seni tanımıyorum ama fikrimi beyan ediyorum…bence herkes para is un sohrsohretten önce sağlık diliyin iman dileyin zaten imanla duayla çalışarakta tabiki bunların hepsi olur tavsiye zenginlik paraya bu kadar baglanmayin bunu yanlış anlama kendim içinde diyorum ailemede diyorum …buda benim nacizane fikrim ister kız ister saygı duy ben sadece sen ben ve senin gibi insanların bu kadar boyle bos değil ama zamanla olacak şeylere düşmemelidir yoksa para için ne kotu şey yapılır sade para içini değil dikkat etin ve imaninizla saygımızı okumanizi zenginleştirilmiş ve sonra hepsi olur…☺☺:-:) :) :)

 3. hnf says:

  bir önce güzel bir iş ile yükselmek istiyorum.

 4. noname says:

  sevdigimle bir iliskiye girip hic ayrilmamayi diliyorum

 5. emine elif says:

  o beni seviyormu

 6. güneş says:

  Geleceğim ne olacak

 7. Mira says:

  Sevdigim adamla bu yaz søzlenecek miyim?

 8. suleyman says:

  men isdediyime qovusacam

 9. suleyman says:

  men sevdiyime qovusacam

 10. berna says:

  Acaba o benim içim hayırlı mı

 11. zara aze says:

  Ben istediğim gibi arkadaş lara sahip olucammı ? Ben yarışma hayatına atılcammı ?

 12. yasmin says:

  borçlarım ne olacak

 13. AYSUN says:

  gelecek:)

 14. dilara says:

  çünkü geleceğimi merk ediyorum

 15. pelin says:

  yeniden barışacak mıyız

 16. gizem says:

  Is gorusmemin olumlu sonuclanmasini diliyorum

 17. menekşe says:

  ailemin mutlu olmasını ve çocuklarımdan ayrılmak istemiyorum

 18. dertli says:

  istemediğim bir evlilik olucak onun sonucu ve çocuk sahibi olmak istiyorum. ikisinin sonucunu merak ediyorum

 19. aysel says:

  Goktug ile cikmak istiyorum

 20. emress says:

  Zenginlik

 21. ömer haldun says:

  gönül zenginliği.

 22. mine says:

  Asil niyetim yok 😉

 23. nigar rehimli says:

  sevgilim ve ben bundan sonra iliskimiz nasil olucak

 24. alp says:

  sevdiğim kız ile aram ne olacak

 25. semra says:

  mustafa ve semra gelecekte evlenecekmi

 26. koray says:

  ilişki durumumda barışmamı yoksa ayrılıkmı gözüküyor

 27. ezgi says:

  sevgilimle aramız nolacak aldatıyormu beni seviyormu

 28. kubi54 says:

  para durumum düzelecek mi geleceğim ne olacak

 29. şirin says:

  Moralim cok bozuk niye

 30. Metin says:

  Zengin olmak istiyorum

 31. omer says:

  gelcekte benı neler beklıyor

 32. omer says:

  gelecekte benı neler beklıyo

 33. Tarotfali says:

  Sevgilim ve gelecekteki iliskimiz

 34. özgür says:

  arkadaş

 35. eda says:

  gelecekte beni neler bekliyor

 36. zubeyde says:

  hayalimdeki ev

 37. ilker says:

  zengin olucakmiyim

 38. emre says:

  merhaba ben bir şey sormak istiyorum hocam bana bir kart verdi joker kartı üzerinde de NIMTEMTO yazıyor. Kartta elinde borozan gibi bir seyi ağızıyla üflemekte diğer eliylede bir bayrak tarzı bir şey tutmak ta N diye acaba bu kartın özelliklerini bana söyler misiniz?

 39. feraye says:

  böyle mi olması gerek

 40. mehmet says:

  Ask para saglik

 41. mehmet says:

  Canim sıkıldı

 42. tuba says:

  Rüyalarım gerçek mi olacak,

 43. ayse says:

  İs ask para

 44. Özge says:

  Canım sıkıldı gerçekten

 45. şule says:

  aşk ve aile hayatımı merak ediyorum

 46. hüsra says:

  Esimle sonsuza kadar beraber ve mutlu olmayı diliyorum

 47. SEMİHA says:

  Aşk hayatım nasıl olucak

 48. sezen says:

  gelecek(is,ask,para,vs…)

 49. esmer says:

  aile heyatim nece olacaq

 50. Lima Black says:

  Huzur, mutluluk, eğlence, özgürlük ve aşk.

 51. Gul says:

  Durumum ne olacak

 52. Kamile Özer says:

  Zengin olmak istiyorum

Bir Cevap Yazın