Popüler Olma Taktikleri | Tarot Falı Bak

Popüler Olma Taktikleri

twitle paylaş beğen li pinle öner

Arkadaşlarınızdan birisinin aklına, ruh karartan ücra bir yerin ortasında kampa gitmek için, bir gezide yer ayırtmak gibi parlak bir fikri geldi. “Eğlenceli olacak,” diye iddia etti, “Kamp ateşi yakmak, çadırda uyumak ve birkaç günlüğüne zorluklara katlanmak.” Bir kampa gideceksiniz ama sizi oraya sürükleyerek götürmek zorunda kalacaklar.

Erkek dediğin dışarılarda sürtmek için yaratılmamıştır. Bir çatı altında, yatakta ve klimalı ortamda uyuma şansı buldu mu, ardına bile bakmadan hemen içerde bir yer ayırttırır. Bir geceliğine bunu deneyeceksiniz ama sizin kurallarınıza göre. Pştluk kuralları açık mekânlarda da pekâlâ uygulanır.

ADIM 1 AŞIRI HAZIRLIK YAPIN.

Yanınıza ne kadar çok şey alırsanız alın, asla giyeceğinizden çok elbise, yiyeceğinizden çok yiyecek veya haşere spreyi ya da aloe almış sayılmazsınız. Bunlara hiç ihtiyacınız olmayabilir ama güvende olmak sefil olmaktan iyidir.

ADIM 2 MALI SAĞLAMA ALIN.

Emin olun ki, aklınıza gelen şeyden bahsetmiyorum. (Mal deyince…) bütün yiyeceğinizi mideye indirecek ya da sandaletlerinizin içine sçacak bir ayı, rakunlar veya diğer

hayvanlar tarafından saldırıya uğradığınızda, kendinizi koruyacak bir şeyler demek istiyorum. Av bıçağı da uyar ama taşıma ruhsatınız varsa bir ateşli silah her şart altında işe yarar. Tabii bu arada amacınız dışında da olsa, gecenin ortasında hacetini gidermek için kalkıp gezinen bir arkadaşınızı vurmadığınıza emin olun.

ADIM 3 KENDİ YERİNİZİ SEÇİN.

Her kamp alanında, çadırınızı kurmak için, gecenin saat üçünde iç çamaşırınızın içine kaçıp poponuzu ısıracak bir böceğe ev sahipliği yapan çalı çırpıların ya da bunun gibi şeylerin asgari düzeyde olduğu, düz ve güzel, ideal yerler vardır. Yoksa hapı yuttunuz demektir, zira yakınınızda bir hastane yoktur. Böcekler popoya bayılır. Şaka değil. Ormanlık alanda gecenin yarısında tuvalet için kökmeye kalkın da kaç tane haşerenin size doğru uçuşa geçtiğini bir görün. Sanki işeme fantezileri varmış gibidir.

ADIM 4 BİRKAÇ İLAÇ ÇAKIN.

Ormanın orta yerine sçmak zorunda kalmak istemezsiniz. Bu ne sizin, ne tabiat ananın ne de bka bulayacağınız gariban hayvanların hoşuna gider. Tedbir olarak bir şeyler alın ki, eve dönene kadar yedikleriniz çıkmasın.

DANGALAKLIK ETMEYİN

Kendi başınıza üstesinden gelecek kadar kafanız çalışmıyorsa, başkasından akıl almayın. Eskilerin dediği gibi “Kendi işini kendin gör.” Bekleyin. Bu değil. “Hazırlıklı ol. ” Lafın özü budur.

Erkekler belirli bir yaşa geldiklerinde gençken yaptıkları şeyleri yapamazlar. (Ereksiyon sorunlarındaki tıbbi çözümlere şükürler olsun) Her neyse, kendi deminizde hâlâ bir pşt olup yıllarınızı geçirirken, yirmilerinizde yaptığınız şeylerin hepsini yapamayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gerçek uçan daireler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın