Günlük Burç Yorumları | Tarot Falı Bak

Günlük Burç Yorumları

Fal Niyetinizi En Alttaki Yorum Alanından Yazıp Sonra Falınıza Bakınız

twitle paylaş beğen li pinle öner

Günün Tarot Falı Kartı

Yıldızın davranışı, özellikle sezgi yolu ile kavramaktır. Kart, evrensel bilime ve iç gerçeğe ulaşabilmemiz için, ruhani bağ kurmamızın gerekçesini yansıtır. Kart’ın konusundan bir tanesi, biz, kendi hayatımızın yıldızlarıyız ve kendi fikirlerimizi kullanarak, kendimizi geliştirebiliriz. Yıldız kartı, kendimizi, ruhani yenileme ve canlandırma
yeteneğini yansıtır. Bizim, hep dikkatin merkezi olma ihtiyacımız, bu kartın gölge tarafıdır. Night’a göre, “Yıldız bakire”, yıldızların çiğ damlasını getirir ve böylece, sıkan durumlardan kurtuluşun ümidini yansıtır. Waite bu karta, “Ruhun hediyesi” adım verdi.

RiderWaite’teki kartta, çıplak kadın (Saklanacak birşey yok) yere (Madde) diz çöker, öteki ayağını ise, havuza (Ruh) sokar. 8 köşeli büyük bir yıldız, onun üstünde havada duruyor (17 numara, numarasal olarak eşit 8; 1+7=8). 8, Evrensel ruh (Ne adlanırsanız adlandırın) sonsuzu ve kozmozun bitmeyen nefesini (Alman ve verilen nefesler dahil) simgeler. O, evrensel ve içindeki ruhun üstün güçlerinden esinlenen ve etkisinin altında olan bir kadın. Zemindeki gökyüzünde de, manevi aydınlatma vaad eden, 7 küçük yıldız duruyor. Kadının, kovadan su akıtarak toprağı beslediği gibi Cennet de O’nu besler. Suda 5 halka oluşuyor ve bunlar 5 duyuyu temsil ediyor. Arkasındaki ağacın üstünde çeltik kargası duruyor. Ağaç ve kuşun, beyin ve sinir sistemini temsil ettiklerine inanılıyor. Bu bakire, üstün bilimin kendisine ulaşabilmesi için, gereken konsantrasyonu yapma yeteneğine sahiptir.

Mitolojiye göre, bu kart, Anima Mundi’ ye yani dünyanın ruhuna bağılıdır; çıplak figürde, bir ayağı toprakta, öteki ayağı suyun içinde ve etrafında bir sürü yıldızlar. RiderWaite ile Robin Wood destesinde bulunan kartlardaki tüm semboller, cennetin ve yer üstünün, iç, dış, evrensel ve kişiselin bileşimi vardır.

Robin Wood’un bakiresi, gece vakti aydınlık gökyüzünün altında, diz çöker. O, gecenin rahibesi, yer üstüne ve denize kurbanlar verir. Bu kartta, yer ile simgelenen bilinç ve denizle simgelenen bilinçaltı, dünyada organize eden güçleri temsil ediyor. Bu kartta ki yıldızlar, aydınlatmanın canlı merkezi etrafında, daire şeklinde dolaşırlar. Belki onlar, bakire’nin iç yapısı (şakralan) veya doğanın yönleri organize edilmesini, temsil eder. Karla kaplı dağ, ruhani/üstün erişme simgeleyen bakireyi destekler. Aynı anda, zemindeki mavi çanlar, bakirenin doğanın yönlerini kavramaya ve incelemeye, devam edeceğini gösterir. Ayağı, bilinçaltını simgeleyen suyun içinde gömülü, sağ elinde bulunan kovanın dibindeki küçük yıldız, ruhun suyu ile daha derin irtibat kurduğunu yansıtır. (Wood’a göre O, meditasyon yapıyor.)

Yıldız kartını, Durum için çekmek aşağıdakileri ortaya koyabilir:

a. Durumumuzla ilgili birşeyin temizlenmesi gerek;
b. Durumumuzu etkileyen, şiddetli ve doğal karizmaya sahip olan biri vardır;
c. Durumumuzla ilgili olarak, kendimizden (Veya başka birisinden) şüphe ettik veya yıprattık. İçimizde aydınlığa kavuşmak ve durumumuzun karışıklıklarını anlamamız için, kendimize zaman vermemiz gerek.

Yıldız’ı, Mücadele için çekmekse:

a. Harekete geçmeden önce, içbilimimizi/ilhamı dinlememiz gerek;

b. Derin bir özgüven oluştuktan sonra, onu kullanarak harekete geçebiliriz;

c. Doğa ile irtibat kurmamız için zaman ayırmamız gerek; ayrıca evrende, doğal nesnelerle ve devrelerle ilişkilerimizi düzene sokmamız gerek.

Bu kart da, Jungian analistin adlandırdığı “Zıtların gerilimi ‘nın barışı ve tanınması ile ilgilenir. Ay, evrensel dişinin prensiplerinin sembolü olarak tanıtılıyor ve her ne kadar bu dişi ilhamın etkisinde olursak, bu görevi hiç tamamlayamayacağız, tıpkı RiderWaite’in kartındaki bitmeyen yol gibi. Robin Wood’un kartında, yol veya yolculuk, sonsuzluğu simgeleyen bulutlara kadar uzuyor. Bu kartın konusu, iç gelişmenin dönemleridir.

9 (18=1+8=9) olduğunu göre bu kart, bütünleme kartı. RiderWa ite’in yolu, psikolojik çilemize katlanmaya yeterince cesaretimiz olduğunda, ruhani bilincin mavi dağlarına gidebileceğimizi yansıtıyor. İlahi enerjinin 15 yodu, ilhamın yenilenmesini simgeler.

Her iki kartta kurt, doğal içgüdümüzü ve köpek, evcil eylemimizi simgeler. Mitolojiye göre (Alt dünyanın yunan köpekleri), görevimizdeki ilerlemenin engellerini simgerler. Bilincimizin gelişmesini simgeleyen kerevitin, yola doğru suyun yüzüne çıkarak, kurttan ve köpekten geçmesi gerek. Robin Wood’un kartındaki yol, 2 taşlı anıt arasından geçiyor ve büyük ihtimalle, eski tapıcılar tarafından koyuldu. Bizim i ki doğamızın arasına yerleştirilen bu iki taş, belki de günün geceye dönümünü yani değişim zamanını ve organizasyon kavramını temsil eder. Ayın değişik evrelerinde, bir sürü eski insanlar, birşeyler ektiler, o yüzden bu kart, gizli gelişmenin fırsatları nı temsil edebilir.

Arrien’e göre Ay kartı, her gün gerçek olup olmayacağımızı, veya sahte şahsiyet destekleyip desteklemeyeceğimiz konusundaki seçimi simgeleyen kapılarda olduğumuzu gösteriyor. Greer o kartı, duygularımıza ulaşan, özellikle dertlerimizi çözemeyeceğimiz korkusunu,”Rüya manzarası” olarak adlandırır.

Ay’ı, Durum için çekmek aşağıdakileri ortaya koyabilir:

a. Gündemeimizde, bizim durumumuzla ilgili konuları anlayamıyoruz veya onlar hakkında mantıklı düşünemiyoruz;

b. Geçmişimizde unutmuş olabileceğimiz birşey, bu durumla ilgili, bizim davranış biçimimizi etkiliyor/düzenliyor;

c. “Bizim durumuz/konumuz, tekrarladığımız bir dönemi mi yansıtıyor ?” diye düşünüyoruz.

Ay’ı, Mücadele için çekmekse:

a. Kendi içimizin mesajlarını anlamamız için, rüyalarımızı bir süre, dikkate almamız gerekecek;

b. İç veya dış barışı elde etmeye çalışın;

c. Mantıklı cevap, mutluluk veya başarı getirmeyebilir. Düşünmeden yapılan davranışları, tamamen reddetmeyin.

Mobil uyumlu tarot falı için: Tarot - Fal Bak | Fal Bak |

1 Comment

  1. Pingback: Tarot Falı Bak

Bir Cevap Yazın